O nas

Czytanie najfajniejsze jest wtedy, kiedy jest wstępem do dyskusji.

Mokotowski Dyskusyjny Klub Książki powstał w maju 2013 roku w ramach akcji Warszawa Czyta i mamy nadzieję, że będzie jednym z jej trwałych skutków. Oficjalną patronką naszego DKK jest biblioteka publiczna nr 35 przy ul. Narbutta, a siedzibą – Centrum Łowicka (ul. Łowicka 21). Spotkania odbywają się raz na miesiąc w drugą sobotę miesiąca i są otwarte dla wszystkich chętnych. Lektury staramy się wybierać wspólnie. Działamy w ramach programu Instytutu Książki dla Dyskusyjnych Klubów Książki i dzięki temu mamy możliwość wypożyczania książek na potrzeby naszych spotkań.

Spotkania klubu mają charakter otwarty i łączymy je ze śniadaniem  – zachęcamy do przynoszenia różnych dobrych rzeczy do chleba, szczególnie wegańskich i bezglutenowych past. Na koniec każdego spotkania ok. 20 minut przeznaczamy na polecanie sobie różnych wartych przeczytania książek, których listę publikujemy potem na blogu.

W lutym 2014 uruchomiliśmy dodatkowo cykl spotkań w ramach Mokotowskiego DKK dla Dzieci i Dorosłych. Chcemy, by dzieci i dorośli wspólnie, na równych prawach rozmawiali o książkach. Spotkania DKK dla Dzieci i Dorosłych przeznaczone są dla dzieci od lat 5 do 105 (czyli dzieci z rodzicami, babciami, dziadkami, ciociami, wujkami lub innymi opiekun(k)ami).

Chcesz dołączyć? Napisz do nas na adres: mokotowskidkk@gmail.com lub po prostu przyjdź na najbliższe spotkanie.

Kontakt: mokotowskidkk@gmail.com | strona klubu na FB

Mokotowski DKK prowadzą: Magda Majewska, Krzysztof Cibor i Katarzyna Przyborska.
>> O Mokotowskim DKK w „Gazecie Stołecznej”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s