Czy należy wierzyć reportażom? Warsztat krytycznego czytania reportaży z Miładą Jędrysik

Mokotowski Dyskusyjny Klub Książki zapraszana spotkanie warsztatowe, które poprowadzi Miłada Jędrysik, autorka książki „Inny front”, dziennikarka i publicystka. Na spotkaniu przyjrzymy się specyfice polskiego reportażu literackiego, zastanowimy się, czy należy wierzyć autorom i autorkom reportaży i czy jako czytelnicy i czytelniczki mamy narzędzia, by weryfikować przedstawione historie. Porozmawiamy też o tym, czy reportaż jest z definicji zaangażowany, a jeśli tak, to co różni Filipa Springera od Małgorzaty Szejnert.

Uwaga: liczba miejsc ograniczona, prosimy o rejestrację tutaj: http://goo.gl/forms/HFkcffhPZ3

Miłada Jędrysik – dziennikarka i publicystka. Redaktorka prowadząca sekcji Twórcy i Dzieła w portalu Culture.pl przy Instytucie Adama Mickiewicza. Przez blisko dwadzieścia lat była związana z „Gazetą Wyborczą”, gdzie najpierw pracowała w dziale zagranicznym, a potem w „Gazecie Świątecznej”. Korespondentka podczas konfliktów zbrojnych na Bałkanach (w Bośni, Serbii, Kosowie) i w Iraku. Była jedyną kobietą wśród polskich dziennikarzy relacjonujących aliancką inwazję na Irak, jako pierwsza odwiedziła też zgliszcza World Trade Center. Jej książka „Inny front” otrzymała nominację do Nagrody im. Beaty Pawlak 2015.

Spotkanie finansowane ze środków Instytutu Książki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Tym spotkaniem Mokotowski Dyskusyjny Klub Książki włącza się w akcję Warszawa Czyta, która w tym roku osadzona jest wokół „13 pięter” Filipa Springera.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s