GUGUŁY Wioletty Grzegorzewskiej – trzydzieste drugie spotkanie Mokotowskiego DKK | 12.12

guguly_1Na trzydziestym drugim spotkaniu Mokotowskiego DKK będziemy rozmawiać o książce Wioletty Grzegorzewskiej Guguły. Spotykamy się w sobotę 12 grudnia o godz. 10 w Centrum Kultury Łowicka (sala 24, parter).

Mamy do udostępnienia egzemplarze książki. Osoby zainteresowane wypożyczeniem prosimy o kontakt mailowy: mokotowskidkk@gmail.com

Jak zdecydowaliśmy dziś, nasze kolejne lektury to:
Michel Faber, Księga Dziwnych Nowych Rzeczy (9 stycznia, już teraz można wypożyczyć egzemplarz)
Yiyun Li, Łaskawszy niż samotność
Toni Morrison, Najbardziej niebieskie oko
(kolejność w przypadku dwóch ostatnich pozycji będzie zależna od dostępności książek)

_______________

O KSIĄŻCE
Wioletta Grzegorzewska, Guguły

Wiolka mieszka w małej wsi Hektary na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Jej świat wypełniają: chodzenie do szkoły, polowanie na chrabąszcze, zabawy z rówieśnikami, rozmowy z ojcem, podglądanie tajemniczej krawcowej i oczekiwanie na przyjazd Jana Pawła II. To tutaj po raz pierwszy doświadcza miłości, erotyki i śmierci. Książka Wioletty Grzegorzewskiej to znakomita ballada o polskiej wsi w czasach PRL-u i dojrzewaniu, które smakuje jak cierpkie guguły.

„Opowiadania o byciu małą snute na pięć minut przed snem. Klimat zazdrostki i blaszanego przystanku pekaes. Wszystko to pachnie jak skoszona trawa. A my chcemy tych opowiadań jeszcze i jeszcze, bo trochę je znamy ze swojego dzieciństwa, a trochę nam autorka upiększa nasze własne wspomnienia. I to jest cudne jak kapliczka z Maryjką na polu pełnym traktorów”.
Sylwia Chutnik

_______________

O AUTORCE

Urodzona w 1974 roku w Koziegłowach, wychowała się na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej we wsi Rzeniszów-Hektary. Po ukończeniu studiów filologicznych mieszkała kilka lat w Częstochowie, a w 2006 roku wyemigrowała do Anglii, aby po trzech przeprowadzkach osiąść w wiktoriańskim miasteczku Ryde na wyspie Wight.

Opublikowała tomy poetyckie: Wyobraźnia kontrolowana (1998), Parantele (2003), Orinoko (2008), Inne obroty (2010), Ruchy Browna (2011), dwujęzyczny wybór wierszy Pamięć Smieny/Smena’s Memory (2011) oraz tom zapisków Notatnik z wyspy (2012).

_______________

Przypominamy, że spotkanie klubu ma charakter otwarty i że łączymy je ze śniadaniem – zachęcamy do przynoszenia pieczywa i różnych dobrych rzeczy do niego, szczególnie wegańskich i bezglutenowych past. Świetnie sprawdzają się też ciasta i owoce 🙂

Na koniec każdego spotkania ok. 20 minut przeznaczamy na polecanie sobie różnych wartych przeczytania książek – weźcie na najbliższe spotkanie książkę, która ostatnio zrobiła na was duże wrażenie, i opowiedzcie o niej innym. Możecie też ostrzec przed tym, co warto omijać. Listę książek polecanych (i odradzanych) publikujemy na naszym blogu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s