ŚMIERĆ PIĘKNYCH SAREN Oty Pavla – dwudzieste drugie spotkanie Mokotowskiego DKK | 14.02

śmierć pięknych sarenNa dwudziestym drugim spotkaniu Mokotowskiego DKK będziemy rozmawiać o Śmierci pięknych saren Oty Pavla. Spotykamy się w sobotę 14 lutego o godz. 10.00, Centrum Łowicka (ul. Łowicka 21, sala 25 – na piętrze).

UWAGA: Tym razem nie mamy dla was egzemplarzy książki do wypożyczenia, ale miała ona kilka wydań i jest dostępna w bibliotekach. W bibliotekach mokotowskich wolnych jest w tej chwili 10 egz., w śródmiejskich – 9.

_______________

O KSIĄŻCE
Ota Pavel, Śmierć pięknych saren
przeł. Andrzej Czcibor-Piotrowski, Józef Waczków

Zawarte w książce opowiadania czeskiego pisarza z tomów Śmierć pięknych saren i Jak spotkałem się z rybami to liryczno-groteskowy powrót do mitycznej krainy dzieciństwa, do symbolizowanego przez baśniowy świat przyrody poczucia wolności i pierwotnej harmonii. Szczególną rolę w tym mikrokosmosie odgrywa najbliższa rodzina młodego bohatera, a zwłaszcza portretowany z czułą ironią ojciec – komiwojażer, filozof i namiętny wędkarz.

„To książka, którą od lat kupuję w ilościach hurtowych i rozdaję znajomym. Bo to najbardziej antydepresyjna książka świata”.
Mariusz Szczygieł
_______________

O AUTORZE

Ota Pavel (właśc. Otton Popper) – czeski pisarz i dziennikarz, autor reportaży i opowiadań o tematyce sportowej, sprawozdawca Radia Czechosłowackiego. Swoistą autoterapią w wieloletnich zmaganiach z chorobą psychiczną stał się dla niego literacki powrót do czasów dzieciństwa i młodości, który zaowocował dwoma niewielkimi tomami opowiadań: Śmiercią pięknych saren ( 1971) i wydanym pośmiertnie Jak spotkałem się z rybami (1974).

_______________

Przypominamy, że spotkanie klubu ma charakter otwarty i że łączymy je ze śniadaniem – zachęcamy do przynoszenia pieczywa i różnych dobrych rzeczy do niego, szczególnie wegańskich i bezglutenowych past. Świetnie sprawdzają się też ciasta i owoce 🙂

Na koniec każdego spotkania ok. 20 minut przeznaczamy na polecanie sobie różnych wartych przeczytania książek – weźcie na najbliższe spotkanie książkę, która ostatnio zrobiła na was duże wrażenie, i opowiedzcie o niej innym. Możecie też ostrzec przed tym, co warto omijać. Listę książek polecanych (i odradzanych) publikujemy na naszym blogu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s