MARRY POPPINS – dziesiąte spotkanie Mokotowskiego Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci i Dorosłych | 21.02

Mary-Poppins-i-sasiedzi-7238-121 lutego o godz. 10.00 zapraszamy do Centrum Łowicka (Łowicka 21, sala 24) na pierwsze tegoroczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci i Dorosłych. Porozmawiamy o książce Pameli L. Travers Marry Poppins. Tym razem chcielibyśmy prosić dzieci i dorosłych o przeczytanie w domu przynajmniej pierwszych pięciu rozdziałów książki. Mary Poppins jest dostępna w bibliotekach, m.in. w nowej bibliotece dla dzieci na Tynieckiej. Jeśli się nie uda – zapraszamy także, na pewno fragmenty przeczytamy też na spotkaniu.

Zapraszamy dzieci w wieku od lat 5 do 105! (czyli dzieci z rodzicami, babciami, dziadkami, ciociami, wujkami lub innymi opiekun(k)ami). Ideą Mokotowskiego DKK dla Dzieci i Dorosłych jest, że dzieci i dorośli wspólnie, na równych prawach, dyskutują o wybranej lekturze. Pomaga nam w tym rysowanie, wycinanie i inne praktyczne zajęcia.

Wstęp wolny.

————————–
O KSIĄŻCE

Pamela L. Travers
Marry Poppins

Akcja książek z tej serii toczy się w Londynie. Na ulicy Czereśniowej 17 mieszka rodzina Banksów. Pewnego dnia w ich domu pojawia się nowa niania – Mary Poppins. Dzieci, początkowo nieufne wobec opiekunki, bardzo szybko przywiązują się do niej – ma ona bowiem magiczne umiejętności. Dzięki nim dzieci przeżywają mnóstwo niesamowitych, fantastycznych przygód. W książce zatarte są granice pomiędzy tym, co realne i tym, co nierealne.

Seria o Mary Poppins wprowadza zupełnie nowy typ bohaterki książek dla dzieci. P.L. Travers nie dzieli swoich bohaterów na pozytywnych i negatywnych. Mary nie wzbudza sympatii w czytelniku. Jest egocentryczna, próżna i niemiła. Na wszelkie pytania dzieci odpowiada szorstko i sarkastycznie. Mimo to kocha dzieci, troszczy się o nie i zamienia ich życie we wspaniałą bajkę.

źródło: Wikipedia
————————–

Spotkaniom Mokotowskiego DKK tradycyjnie towarzyszy śniadanie. Zachęcamy do przynoszenia chleba, wafli ryżowych, różnych dobrych rzeczy do chleba, szczególnie wegańskich i bezglutenowych past, świetnie sprawdzają się też ciastka i ciasta, krojone warzywa i owoce.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s