MIASTO ŚLEPCÓW José Saramago – dwudzieste pierwsze spotkanie Mokotowskiego DKK | 17.01

miasto ślepcówNa dwudziestym pierwszym spotkaniu Mokotowskiego DKK będziemy rozmawiać o Mieście ślepców, wydanej w 1995 roku powieści portugalskiego noblisty José Saramago. Spotykamy się w sobotę 17 stycznia o godz. 10.00, Centrum Łowicka (ul. Łowicka 21, sala 24).

>> wydarzenie na Facebooku

_______________

O KSIĄŻCE
José Saramago, Miasto ślepców

przeł. Zofia Stanisławska

Akcja toczy się w fikcyjnym mieście, które ogarnia epidemia ślepoty. Lekarze nie są w stanie ustalić źródeł choroby, rząd decyduje o izolacji zarażonych. Z czasem ta zamknięta społeczność zaczyna się rządzić własnymi, twardymi prawami.
_______________

O AUTORZE

José de Sousa Saramago, ur. 16 listopada 1922 w Azinhaga, zm. 18 czerwca 2010 w Tías), portugalski pisarz, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w 1998.

Saramago połączył w swoich dziełach mity, historie swojego kraju oraz surrealistyczne wyobrażenia. W uzasadnieniu przyznania Nagrody Nobla napisano: za dzieło, które przypowieściami, podtrzymywanymi przez wyobraźnię, współczucie i ironię, stale umożliwia pojmowanie iluzorycznej rzeczywistości.

źródło: Wikipedia

_______________

Przypominamy, że spotkanie klubu ma charakter otwarty i że łączymy je ze śniadaniem – zachęcamy do przynoszenia różnych dobrych rzeczy do chleba, szczególnie wegańskich i bezglutenowych past. Świetnie sprawdzają się też ciasta i owoce 🙂

Na koniec każdego spotkania ok. 20 minut przeznaczamy na polecanie sobie różnych wartych przeczytania książek – weźcie na najbliższe spotkanie książkę, która ostatnio zrobiła na was duże wrażenie, i opowiedzcie o niej innym. Możecie też ostrzec przed tym, co warto omijać. Listę książek polecanych (i odradzanych) publikujemy na naszym blogu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s